Найголовніше

Мистецьке свято «Жінки роду Шкрібляків»

11-07-2016

Автор: Володимир Білик

Подія тривала з 1 по 3 липня 2016 року, в легендарному селі Яворів, що на Івано-Франківщині.

Творчість роду Шкрібляків давно відома в Україні й за кордоном. Різьба по дереву кількох поколінь майстрів презентувалась на багатьох виставках по всьому світу та вважається фундаментальним внеском у цей вид мистецтва. Але й жіноча половина роду Шкрібляків – не менш талановита!

Майстрині ткацтва, вишивки, бісероплетіння й писанкарства вражають своїми здобутками.

Свято провела Олена Прокоп’юк-Шкрібляк, за сприяння Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В.Ю. Шкрібляка та Учбово-методичного центру культури Буковини.

«Мені завжди було дивно від того, що жінки мого роду залишалися в тіні. Творчість нашої родини добре відома в світі, було багато виставок, але саме цей аспект – жіноча половина роду та її вплив – залишається невідомим.» – зазначила пані Олена. «Мені хотілося розказати про них, показати, на що вони здатні» – додала вона.

Мистецьке свято проходило в «Оседку родини Шкрібляків», яке знаходиться на висоті 750 метрів над рівнем моря. До речі, на території цього родинного маєтку є хата-музей Дмитра та Василини Шкрібляків.

Свято розпочалось концертом. Потім відбулась серія захоплюючих майстер-класів з ткацтва, писанкарства, створення ляльки-мотанки, ліжникарства та вишивки. Зроблені під час майстер-класів вироби пізніше можна було придбати на виставці-ярмарку.

Окрім цього, були представлені декілька колекцій Миколи Шкрібляка, директора Учбово-методичного центру культури Буковини. Серед них – колекція яворівського ліжника, яворівських вишиваних сорочок та добірка гуцульських кептарів.

Автор фото – Вікторія Яремин.
Відео з події.

Додати коментар


Форум за підпискою

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі. Якщо ви ще не зареєстровані, ви можете зареєструватися

Подключениерегистрациязабыли пароль?