Статті

Мій рідний край — моє Поділля

12-06-2012

Автор: Світлана Долеско

Із 12-го червня по 17-квітня в Салоні – Галереї народної творчості та декоративно-ужиткового мистецтва «Світлиця» триватиме виставка лауреата Національної премії імені Т.Г. Шевченка Віктора Наконечного.

JPEG - 252 kb

Неординарний талант митця щасливо розвинувся на Вінниччині, у славнозвісному осередкові художньої вишивки і ткацтва – селі Клембівці. Вияв хисту до малювання художник пов’язує з іменем батька. Вже на початку творчого самоутвердження у його картинах стала помітною схильність автора до філософських узагальнень, звернення до національних традицій.

JPEG - 510.7 kb

Природжений хист до критичного самоаналізу і несхибна віра у свої творчі сили допомогти Віктору Наконечному створити неймовірно велику кількість картин у техніці олійного і темперного живопису. Він уміло поєднав традиції народного малярства й академічний живопис. Про свою творчість митець говорить : «Картини народжуються через пережите, вони мають викликати у глядача думки й сльози – тоді це справжнє мистецтво».

JPEG - 558.2 kb

Віктор Наконечний належить до когорти знаних майстрів українського народного малярства. Його творчий ужинок посідає чільне місце у золотій скарбниці національної культури.

JPEG - 520.9 kb

Митцеві вдається передати життєдайну ауру подільських обрядів, символіку народного мистецтва, реалії які сповнювали людське буття, уособлюючи духовну святість. Власне В.Наконечний говорить мовою свого народу, яка характеризується мудрістю і винахідливою фантазією, романтизмом і чутливістю до людських переживань.

JPEG - 636.1 kb

Невипадково серія картин майстра, яка експонується в Національній спільці майстрів народного мистецтва України, а також в Українському центрі народної культури «Музеї Івана Гончара», була відзначена премією імені Катирини Білокур (2000р.). За значний особистий внесок у розвиток українського традиційного народного мистецтва, високий професіоналізм, наполегливість у збереженні національної самобутності і культурних традицій Віктору Андрійовичу Наконечному в 2000 році було присвоєно високе державне значення «Заслужений майстер народної творчості України».

JPEG - 524 kb

Додати коментар


Форум за підпискою

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі. Якщо ви ще не зареєстровані, ви можете зареєструватися

Подключениерегистрациязабыли пароль?