Статті

Керамічний дивограй

26-02-2012

Автор: Світлана Долеско

Із 7 по 25 лютого 2012 року ми представили кераміку з двох різних поглядів, поєднавши в одному виставковому залі творіння двох майстринь-керамісток. Улюблені казкові герої – експонати виставки Ольги Бердник та Анастасії Косяченко. Майстрині допомагають кожному втілити їхні дитячі мрії.

Керамічні птахи та звірі знакові образи для української культури. У цьому можна було переконатися на власні очі, завітавши на виставку українських майстрів кераміки до . Українське мистецтво дуже тісно пов’язане з казковими героями. Виставка «Керамічний Дивограй» містить цілу серію знакових персонажів українських казок.
Чи бували ви коли-небудь на пташиному весіллі? Уява Ольги Бердник може здійснити будь яку казкову мрію. Глиняні фігурки, вигадливо розписані майстринею з Черкас, миттєво перенесуть Вас до дитячої казки. Пані Ольга представила роботи об’єднані в декілька серій. Це і «Стародавні звірі», «Коти на полюванні», вже згадане «Пташине весілля» та багато інших казкових сюжетів. Майстриня понад двадцять років працює в жанрі керамічної іграшки.
Майстриня Ольга Бердник вже майже 25 років, безперервно, працює в стилі керамічної іграшки або, як вона сама зазначає, “в невибагливому декоративному мистецтві”. Але знаємо, що все просте і невибагливе є ідеальним і прекрасним.
За чверть століття майстриня виготовила кілька тисяч вигадливо розписаних іграшок. Її роботи об’єднані в серії “Древні звірі”, “Пташині весілля”, “Леви наших лісів”, “Коти на полюванні”, “Пори року”, “Від Яйця – Райця”, “Огородні звірі”, “Стародавні загадки” та багато інших. Часто серед персонажів творчості майстрині є герої українських казок і міфів, дитячих забавлянок і колисанок, стародавніх загадок.
– Я не відразу вийшла на такий декоративний стиль – каже майстриня. Спочатку робила теракотові іграшки. Потім зацікавилася творчістю Марії Приймаченко і її образи створили мене як майстриню. Кілька років брала за взірець її роботи, але робила їх об’ємними. А коли вже опрацювала матеріал, відчула, що можу щось своє творити, тоді відштовхнулася і вже не повторюю робіт, навіть якби хотіла. Це було в мене таке благополучне навчання.
Роботам Анастасії Косяченко притаманне більш сучасне бачення кераміки. Проте її роботи не менш бажанні для колекціонерів українського мистецтва. Основним напрямом роботи Анастасії Косяченко є фігуративна пластика, працює також в асоціативній кераміці, якій властиві елементи стилізації реальних форм. Характерним для її робот є поєднання чистої глини та фактури ангобного розпису і поливи.
Обидві майстрині є учасницями багатьох всеукраїнських та міжнародних виставок. Анастасія Косяченко — член спілки молодих художників та мистецтвознавців, а пані Ольга заслужений майстер народної творчості. У всьому цьому не останню роль зіграла українська казка.
Переглянути виставку...

Додати коментар


Форум за підпискою

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі. Якщо ви ще не зареєстровані, ви можете зареєструватися

Подключениерегистрациязабыли пароль?